האם מוקם ללא אישור צינור קונדנסט בלתי מדולל באופן שיסכן את תושבי איזור חיפה?

האם מוקם ללא אישור צינור קונדנסט לא מבולל בחיפה

ממידע שהגיע אלינו עולה כי ייתכן שמוקם, שלא כדין ובניגוד לתכנית שאושרה, צינור להעברת קונדנסט גולמי מאסדת לוויתן צפונה – בדרך ובאופן שעלול לסכן חיי תושבים באיזור חיפה. (צילומים כאן בהמשך).

מהמידע עולה כי הצינור מונח בתוואי שאינו מאושר  ברצועה ההולכת צפונה משוחת נחשולים לאורך כביש 4 בואך טירת הכרמל וחיפה תחתית.

תוואי זה אינו מופיע בכל הסדר סטטורי שהוא ולא אושר להעברת קונדנסט בלתי מדולל

העדויות בשטח מצביעות כי נראה שמדובר בצינור להובלת קונדנסט בלתי מבולל (מבולל = מעורבב בנפט) – דבר הנוגד גם הוא את הוראות תכנית תמ"א 37ח' בה נקבע כי על מנת לצמצם ככל הניתן את הסיכון הנובע מהזרמתו של הקונדנסט בצנרת תת קרקעית פינוי הקונדנסט מאסדת הגז נעשה לאחר בילולו (עירבובו) בנפט גולמי בשוחת נחשולים והוא עובר צפונה רק בתצורה זו.

ב- 09/09/20 פנינו באמצעות עו"ד מתן גרפינקל למר איתמר בן דוד – יו"ר רשות הרישוי לגז טבעי בחיפה, בצירוף התמונות שקיבלנו, על מנת לקבל התייחסותו לשאלה האם קיימת או מתוכננת לקום תשתית היכולה לשמש להעברת קונדנסט בלתי מבולל (100% קונדנסט) בתוואי שוחת נחשולים – בז"ן דרך טירת הכרמל, חיפה והקריות או בכל תוואי דומה אחר שלא אושר סטטוטורית לשם כך.

חשש לחיי אדם

אנו חוששים כי קיומו של הצינור בתוואי זה יאפשר כי בתנאים מסוימים, שלאו דווקא יהיו גלויים לציבור, יוזרם קונדנסט בלתי מבולל שיסכן את האוכלוסייה הרבה המתגוררת בסמוך אליו.

עדויות לצינור קונדנסט בלתי מבולל (100% קונדנסט) המוקם ללא אישור מאסדת לוויתן צפונה דרך חיפה תוך סיכון חיי אדם:

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן