תומכים בנו – הארגונים הירוקים

רב הארגונים הירוקים בארץ תומכים בנו במאבק להרחקת אסדת הגז מהחוף. להלן הרשימה:

תומכים בנו - הארגונים הירוקים

צלול

למעלה משש שנים מובילה עמותת צלול את הדרישה הציבורית לקידוחי גז ונפט אחראיים בים, כולל הסדרת המוכנות לטיפול חירום בים, דרישה לשקיפות ופרסום כל דליפה קטנה ובינונית באסדות, ולהפקדת ערבויות על ידי חברות הקידוח.בשנת 2015 פעלנו יחד עם הציבור להרחקת מתקני הטיפול בגז אל לב ים, במקום טיפול ביבשה. גם כיום, צלול סבורה שחובה להרחיק את האסדה 120 ק"מ מהחוף באסדה צפה על פי באר.
בנוסף, אנו דורשים ביטול כל תכנית להקמת אסדות נוספות לטיפול בגז בקרבה לחוף ואת קידום שלב ב' של אסדת לוויתן, בו תתאפשר אחסנה של מאות אלפי חביות קונדנסט בסמוך לחוף.

לפוסט התמיכה

מגמה ירוקה

ארגון מגמה ירוקה עמד בחזית מאבק הגז מראשיתו, ב-2013 במאבק נגד ייצוא הגז וב-2015 במאבק נגד מתווה הגז. חשוב להדגיש כי, מאז ומתמיד, היה הגז עבורנו, תחנת מעבר בלבד, בדרך ל-100% אנרגיות מתחדשות.


התלות בגז היא תוצר תכנון לקוי של משק האנרגיה והיא חייבת להשתנות כך שתהיה מינימלית, קצרת טווח ומותאמת לצרכים המקומיים בלבד, עד פיתוח חלופות לייצור חשמל מאנרגיות מתחדשות.
החלטנו לתמוך במאבק להרחקת האסדה אל פי באר מתוך אמונה שזהו הדבר הנכון ביותר גם בהיבט של בריאות הציבור וגם בהיבט של שמירת הים. מתוך הסתכלות רחבה על משק האנרגיה בישראל. בנוסף לכך, המדינה חייבת לדאוג לרגולציה משמעותית כדי למנוע זיהום ותקלות. המצב של זיהום האוויר הקיצוני כפי שנמדד במאגר תמר לא יכול להתקיים לא ב-10 ק"מ ולא ב- 120 ק"מ מהחוף.

לפוסט התמיכה

ירוק עכשיו

השימוש בגז עדיף על שימוש בתחנות כח פחמיות. זה נכון, אבל אף אחד לא הציע לוותר על הגז, אלא פשוט לטפל בו הרחק מחופי המדינה ולא באיזורים מיושבים. הזיהום של תמר נכון להיום חורג מהתקנים באופן משמעותי ומהווה מזהם סביבתי גדול יותר ממרבית המפעלים המזהמים בארץ. 

לכן, הטענה כי ביום רגיל, כשכיוון הרוח מערבה ואנשי נובל אנרג'י יאפשרו לפקחי המשרד להגנת הסביבה לעלות על האסדה ולבדוק מה מידת זיהום האוויר על פי ביקור שתואם שבועיים מראש (זה באמת התנאי! ), לא רצינית. וגם, אם רוצים לשחק ב"נדמה לי שהמדינה תפקח כמו שצריך" חזרו רגע לנחל אשלים ותתאפסו. כדי לבחון מה הסיכוי שתהיה תקלה או דליפה מצד נובל אנרג'י, צריך להרחיק רק עד לשנת 2016 בקולורדו, תקלה אחרונה בשרשרת.

לפוסט התמיכה

פעולה ירוקה

פעולה ירוקה תומכת במאבק ארגון שומרי הבית להרחקת אסדת הגז וקוראת לשאר ארגוני איכות הסביבה לתמוך במאבק. זהו מאבק שמובל ומאורגן ע"י קהילה של אזרחים מודאגים מחיפה ועד אשקלון. 


אני פעיל סביבתי כ- 24 שנה ואיני זוכר מאבק סביבתי בישראל בו היו שותפים מסה כה גדולה של אזרחים, העומדים באומץ מול טייקוני גז עתירי קשרים וממון. המאבק להרחקת האסדה הינו המאבק הסביבתי הגדול ביותר שהיה אי פעם בישראל!
הרחקת האסדה ומעבר לאסדה צפה היא הפתרון הטוב ביותר הישים כרגע לשמירה על שמורות הטבע באזור, בריאות התושבים ואיכות מי ההתפלה. עם זאת, פעולה ירוקה רואה בקידום שימוש אנרגיות מתחדשות צו השעה, בשעה שכולנו רואים בדאגה את התחממות כדור הארץ אין מקום לקידום אנרגיות על בסיס פוסילי כגון נפט וגז.

לפוסט התמיכה

שומרי הגן

ארגון שומרי הגן תומך בצמצום השימוש בדלקים פוסיליים ככל הניתן, ועוסק בחינוך לשימוש אחראי אשר מודע להשלכות ולסיכונים. כארגון שעיקר עיסוקו לעודד קשר הרמוני, מיטיב ובר-קיימא בין בני אדם לבין הטבע הלא-אנושי, אנחנו מתנגדים באופן נחרץ לפגיעה מיותרת במערכות תומכות חיים, בבעלי חיים, ובבני אדם.

שומרי הגן
החלטנו לתמוך במאבק להרחקת אסדת הגז לעומק הים משתי סיבות עיקריות:
א. כי הוא נוגע לחיים של כולנו (החי הצומח והאדם)
ב. כי מאבק זה מתנהל בצורה שמשנה את התרבות שלנו, מאבק לא אלים, ללא ונדליזם, מאבק מבוסס על ההכרה בדרך הנכונה, על בניית תמונת המציאות אותה אנחנו רוצים לראות, ועל כך שהעברת הידע לכלל היא שתגרום לשינוי הרצוי.
אנחנו רואים בכך ערך חשוב שעולה בקנה אחד עם דרכו של ארגון שומרי הגן וקוראים לכולם להפיץ זאת הלאה.

לנייר העמדה

העמותה הביוספרית "כרמל-מנשה"

העמותה להגנת הסביבה כרמל מנשה, קוראת למשרד האנרגיה, למשרד להג"ס, לגופי התכנון ולגופים הסביבתיים, שלא להתפשר, ולפעול בנחרצות ליישום דרכים שבהן תימנע הפגיעה באוכלוסייה ובאיכות חייה, ותמוזער הפגיעה בטבע ובסביבה של ארצנו הקטנה והצפופה.כרמל-מנשה

העמותה להגנה על הסביבה כרמל מנשה דורשת לעשות הכל כדי להרחיק את אסדות הטיפול בגז הגולמי ללב הים, למנוע הכנסת קונדנסט מזהם לארץ, למנוע הקמת מיכלי אחסון בלב השטחים הפתוחים של חגית ולצמצם את פעילות בז"ן תוך הפסקת יבוא נפט גולמי באיכות ירודה לתהליך הזיקוק.

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן