בקשת היתר הפליטה החדשה עבור אסדת לוויתן היא תרגיל פרוצדורלי – המשרד להגנ"ס מתבקש לדחות אותה על הסף!

31.01.19 _פנייה להגנס- הבקשה החדשה להיתר הפליטה

ביום חמישי 31.1.18 פנינו אל המשרד להגנת הסביבה (הגנ"ס) במכתב, בדרישה לדחות על הסף את הבקשה החדשה שהגישה חברת נובל אנרג'י, למתן היתר פליטה של מזהמים עבור אסדת לוויתן המתוכננת בקרבת החוף.

הגנ"ס מתבקש שלא להעניק אישור על הגשת הבקשה  כלל.
עפ"י בדיקת הצוות המקצועי שלנו, הבקשה החדשה להיתר הפליטה אינה עומדת בדרישות מכתב הדחייה של הבקשה הקודמת, אינה עומדת בהוראות חוק אוויר נקי, חסרה מידע בסיסי המחוייב בדין וכן קיימים בה פגמים רבים המחייבים דחייתה על הסף.

יוני ספיר, יו"ר עמותת "שומרי הבית": "מדובר בתרגיל פרוצדורלי שנועד למלא את החלל שנוצר ברגע דחיית הבקשה הראשונה, ע"מ לחסום את בקשתנו מבית המשפט לבטל את היתר הבנייה, על פי הוראות חוק אוויר נקי. מאחר והגנ"ס פעל כפי שנדרש ודחה בבושת פנים את הבקשה הראשונה ומאחר ועתרנו בנושא לבית המשפט, נובל אצו רצו להשלים את החסר.
לצערי, בחינה של הבקשה החדשה מציגה תמונה דומה מאוד לזו שאנו כבר מכירים היטב מדיווחי נובל: בקשה רשלנית נוספת לתפארת בית היוצר של נובל אנרג'י, חברה רשלנית ובעייתית, שיאנית בתקלות ואירועי שפך, הנוקטת בפרקטיקה של הסתרת נתונים לא מחמיאים.
על המשרד להגנ"ס לדחות על הסף את הבקשה, מבלי להעניק אישור על הגשתה כלל, על מנת שלא להפוך לחוכא ואיטלולא את חוקי המדינה."

לקריאת מכתבנו המלא למשרד להגנת הסביבה לחצו כאן.

נזכיר, כי בקשת היתר הפליטה הקודמת של נובל אנרג'י עבור לוויתן נדחתה ע"י הגנ"ס. בהודעת הדחייה החריפה נכתב כי השתלשלות העניינים "מעלה תהיות קשות לגבי אמינות כלל הנתונים בבקשה להיתר הפליטה."

לחצו כאן לקריאה נוספת על התהליך שהוביל לדחיית בקשת ההיתר הראשונה ולעיון בחלופות המכתבים עם הגנ"ס בנושא.

לחצו כאן לעיון בחוות דעת מומחה של ד"ר מיכאל גרבר

להלן קישור למאמר בנושא בגליון Info-Spot  – מרכז מידע למנהלי איכות סביבה:

https://infospot.co.il/n/Noble_Energy_submitted_another_request

 

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן