ארגוני הסביבה לגנץ: התנגד נחרצות לקיבועו של המתחם הפטרוכימי המסוכן בחיפה

ארגוני הסביבה לגנץ

ארגוני הסביבה פנו במכתב אל ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון חה"כ בני גנץ בנושא עמדתו ועמדת משרד הביטחון בוועדת המנכ"לים לבחינת עתיד מפרץ חיפה. 

הארגונים פנו בשם קשת רחבה של ארגוני סביבה וכמיליון תושבי מטרופולין חיפה והקריות בבקשה שנציגי השר יביעו התנגדות נחרצת – בדיון ועדת המנכ"לים ביום שלישי הקרוב להמשך קיבועו של המתחם הפטרוכימי המסוכן במרכז מטרופולין חיפה.

זהו דיון קריטי לפני קבלת החלטה הרת גורל לעתיד המפרץ  ועמדת משרד הביטחון חושב שתהיה מוצגת וברורה באשר לסכנות הביטחוניות סביב מיקום מתחם בז"ן ומול הכוונה של משרד האנרגיה לחזור ולקדם את הרחבת המתחם הפטרוכימי, תוך הרחבת שטח אחסון החומרים המסוכנים הצמוד לו.

בוועדה הועלו הצעות חלם מצד משרד האנרגיה שמשמעותן לרכז אוסף גדול אף יותר של מטרות נייחות ליירוט בלב המטרופולין ובסמיכות מיידית לתושבים- ועד כה נציגי השר לא הביעו את דעתם או התנגדותם. 

בשלב הראשון והיחידי שנערך עד כה, במסגרת סקר הסיכונים המצרפי למפרץ חיפה נבחנו תקלות תפעוליות חמורות בלבד ולא סיכונים הנובעים מפעילות שגרתית של המפעלים.
השלב הבא של הסקר שאמור היה להסתיים עד סוף שנת 
2016 ולבחון באורח מצרפי תקריות הכרוכות בשינוע חומרים מסוכנים בכבישי המפרץ ובצנרות על ותתקרקעיות בתקריות כתוצאה מרעידת אדמה וכתוצאה מפגיעה חבלנית או מלחמתית עדיין לא החל.

האירוע שהתרחש לאחרונה בביירות, ממחיש את הסכנה שבריכוז עצום של חומרים מסוכנים בסמוך לאוכלוסייה צפופה, בלב המטרופולין, במיוחד כשהוא מהווה מטרה ידועה לאויבינו וכאשר הטכנולוגיה לפגיעה ישירה רק הולכת ומשתפרת.

ארגוני הסביבה מבקשים:

"כי בדיון הקרוב תשמיע עמדתך, תעמוד בהבטחת הבחירות שלך ותעזור לציבור של כמיליון תושבים להחזיר את "עגלת" הדיונים למסלול הנכון ולקדם סוף סוף תכנית לאומית להבראת המפרץ ולשיקום וחיזוק המטרופולין."

אנו שותפים ועוקבים. 
נעדכן בהמשך. 

ארגוני הסביבה החתומים: 

  • רוית שטוסל, מנקים את מפרץ חיפה
  • תומר חזן, מנקים את מפרץ חיפה
  • ד"ר יובל ארבל, רכז ים וקשרי ממשל בצלול
  • ד"ר רויטל גולדשמיד, מרכז מחקר סביבתי חיפה
  • אלעד הוכמן, מנכ"ל מגמה ירוקה
  • יוני ספיר, יו"ר עמותת 'שומרי הבית'

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן