מכתב המדענים: הקמת רשת תחנות גז מנוגדת למגמה העולמית ותסב לישראל נזקים כלכליים וסביבתיים

מכתב המדענים - הקמת רשת תחנות גז מנוגדת למגמה העולמית - יש לעבור לאנרגיות מתחדשות

מעל 100 מדענים ומומחי אנרגיה במכתב: החלטת הממשלה להרחיב את השימוש בגז מסוכנת. יש לעבור לאנרגיה מתחדשת!

יוזמה מרשימה, הנובעת מהקהילה האקדמית והמחקרית בישראל: מומחי אנרגיה וסביבה מתריעים על קבלת ההחלטה של הממשלה, להרחיב את השימוש בגז – בהתאם לתכנית האנרגיה של השר שטייניץ.
המדענים מבקשים לשקול מחדש את ההחלטה, לאור העובדה כי,  "היום, אנרגיה מתחדשת היא חלופת אנרגיה זולה יותר מכל סוג אנרגיה אחרת." 

במכתב אותו הם מפנים אל הממשלה, הם מעלים שורה של שיקולים ומוסיפים כי, הגז מייצר משק אנרגיה פגיע יותר מול סיכונים ביטחוניים.

מכתב המדענים מפרט את היתרונות הרבים שיש כיום למעבר מאסיבי לשימוש באנרגיה מתחדשת ונקיה, בניגוד לשימוש בגז גם מהבחינה הכלכלית וגם בהתחשב במשבר האקלים וההתחממות הגלובלית.

המדענים מביעים במכתבם חשש כי, הממשלה לא מבצעת ניתוח מעמיק של כלל האפשרויות ובוחרת בפתרון לטווח קצר שיסב נזקים סביבתיים וכלכליים לישראל בטווח הבינוני והארוך.

כ- 100 מדענים החתומים על המכתב, ביניהם זוכי פרס נובל מבקשים מממשלת ישראל שתשקול מחדש את ההחלטה לאור היתרונות הברורים הכלכליים, הסביבתיים והחברתיים של מקורות אנרגיה מתחדשים.  

"החלטת הממשלה להקים רשת חדשה של תחנות כוח פרטיות המבוססות על גז טבעי אינה עולה בקנה אחד עם המגמות הכלכליות הקיימות בשוק האנרגיה, תטיל סיכון כלכלי גבוה על אזרחי המדינה ואינה תואמת את ההתחייבויות הבינלאומיות של ישראל בתחום שינוי אקלים."

לקריאת המכתב לחצו כאן

קישורים רלוונטים נוספים:

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן