הפורום לאנרגיה נקיה מודה לשרה גילה גמליאל על פירסום דו"ח המשרד להגנת הסביבה

השרה גילה גמליאל החלה לכהן בתפקידה כשרה להגנת הסביבה, ומביאה עימה משב רענן ומעורר תקווה לשינוי. יישר כוח!

בעקבות הדו"ח שפרסם לאחרונה המשרד להגנת הסביבה, קרא מנכ"ל החדש של המשרד להגנת הסביבה דוד יהלומי, לעצור את הקמתן של תחנות כוח גזיות מזהמות ברחבי הארץ, ובמקומן להקים מתקנים משולבים של אנרגיה מתחדשת עם אגירה. לדבריו, מדיניות זו תייעל את משק החשמל ותאפשר להעלות דרמטית כבר בעשור הקרוב את שיעורי ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות לכ-40%.
"על פי דוח עדכני ומקיף שהכינו מומחי המשרד, המתקנים המשולבים יחסכו למשק כתשעה מיליארד שקל על פני חיי התחנה", אמר יהלומי. "הם ימנעו גם את הזיהום והנזק הבריאותי וישפרו את אמינות אספקת החשמל. מכל כיוון שלא מסתכלים על הנושא, מדובר באבסורד", הוסיף.

בתגובה לפירסום הדו"ח החשוב ומסקנותיו, שלחו חברי הפורום לאנרגיה נקיה ב- 29.06.20 מכתב לשרה גילה גמליאל, בו נאמר בין היתר: "אנו מעריכים מאוד את עמדת ותמיכת המשרד להגנת הסביבה במעבר לשימוש באנרגיה סולארית ובסוללות לאגירה על פני שימוש בתחנות כוח גזיות, שכן זהו העתיד להפקת אנרגיה עבור מדינת ישראל, כפי שמשתקף מההתפתחויות בעולם כולו.
המדיניות הנוכחית של משרד האנרגיה בכל הנוגע למקורות האנרגיה לייצור חשמל בישראל, מחריפה את משבר האקלים ונוגדת כליל את האינטרס הציבורי. בכך מדיניות זו מהווה סכנה חמורה לבריאות התושבים, לעתיד ילדינו, לכלכלת המשק ולאוצרות הטבע של מדינת ישראל.
פרסום הדו"ח האמור וההודעה לתקשורת שיצאה מטעם המשרד בנושא זה, משמעותיים מאוד לבריאות הציבור, להתמודדות ישראל עם משבר האקלים ולהיערכות הראויה למשבר דרקוני זה."

מכתב זה מגיע בהמשך לפניית הפורום לאנרגיה נקיה לשרה גמליאל מתאריך 16.06.20 בו הצבענו על הצורך ביישום מדיניות ברורה לקידום אנרגיות מתחדשות בזמן אקוטי זה ואנו מלאי הערכה לפעולה האקטיבית של המשרד בנושא חשוב זה.

מבקשים לקיים בהקדם פגישה עם השרה גמליאל

הפורום לאנרגיה נקיה מבקש לקיים בהקדם פגישה עם השרה להגנת הסביבה, ולהציג את עמדתנו ואת הפתרונות המוכרים לנו, בכל הנוגע למדיניות האנרגיה האפשרית.
עד לתיאום פגישה זו חברי הפורום מבקשים להנחות את גורמי המקצוע במשרד להתנגד במוסדות התכנון השונים להמשך קידום תחנות כוח גזיות, בכל דרך אפשרית.
נדגיש כי בתחילת החודש הבא צפוי להתקיים דיון לאישור תכניות במועצה הארצית לתכנון ובנייה.

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן