מה שלום קרן העושר ?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
מה שלום קרן העושר ?

7 שנים אחרי תחילת שאיבת הגז ממאגר תמר, מה שנשאר לנו מהבטחות רה"מ נתניהו ושר האוצר שטייניץ למאות מיליארדי שקלים, הוא 0 שקלים ממס רווחי היתר ומינוס 2,000,000 שקלים בקרן העושר.

שיעור קטן במיסים 

ממה מורכבות הכנסות המדינה מהגז ?  כך כותב יפתח בריל לגלובס:  

  1. האחת, תמלוגים, שנקבעים לפי כמות הגז שהזכייניות מכרו. 
  2. השנייה, מס חברות, שנקבע לפי ההכנסה הכספית שלהן. 
  3. השלישית, והצנועה יחסית – אגרות מסוגים שונים, שזכייניות הגז צריכות לשלם למשל על שמירת הזיכיון בשדות הגז. 
  4. הרביעית, שאמורה להיות הכבדה ביותר – מס רווחי יתר, שנקבע כאחוז משורת הרווח. זהו מס המכונה גם "היטל ששינסקי", נולד  מהמלצות וועדת  שהולידו את "חוק ששינסקי" – החוק שהתיימר להכפיל את חלקו של הציבור בכספי הגז.  
התפלגות ההכנסות ממשאבי הגז
התחזית להתפלגות ההכנסות ממצגת של פישר נגיד בנק ישראל, ב2013
התחזית להתפלגות ההכנסות ממשאבי הגז הייתה אופטימית, סטנלי פישר העריך שעד 2017 ההכנסות ממכירת גז טבעי יגיעו ל-2.9 מיליארד דולר. 
 
ואילו בפועל מצב חלוקת השפע הנובעת ממשאבי טבע והון השייכים לכלל הציבור אינה נראית טוב. מס ששינסקי וקרן העושר שאמורים לדאוג לחלוקת תוצרי השפע השייך לכולנו – טרם ראינו שקל מהם. קרן העושר שמטרתה לנהל את הכנסות המדינה מההיטל על רווחים המופקים ממשאבי טבע, טרם הוקמה. ובנוסף הקרן צפויה להעביר לתקציב המדינה 3.5% מהכספים שהצטברו בה בעוד שהשאר יושקע בשווקים זרים ולא בארץ. 
 

אבישי עובדיה מרצה לחשבונאות כותב לגלובס כי המדינה פרסמה חוק עם שורה ארוכה של סעיפים, חישובים והגדרות "שלא נעים להגיד, אבל אני לא חושב שיש צדיק אחד שמבין איך באמת שותפויות הגז צריכות לשלם את ההיטל הנוסף."   

עוד כותב עובדיה, שהחוק לא טוב לקופת המדינה – "הוא טוב לקבוצה של אנשים לא יצרניים רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס, לוביסטים וכו', שיכינו אלפי עמודים, חוות דעת, תזכירים, דיונים, השגות וערעורים, כדי שהלקוחות שלהם ישלמו כמה שפחות מסים והיטלים. הם יצליחו – כי החוק אפור, לא ברור ועם פרצות ויכולת לתכנוני מס משמעותיים."  

ב2011 חוקק חוק ששנסקי, חוק היטל רווחי גז ונפט התשע"א-2011 (שבהמשך שונה שמו לחוק מיסוי רווחים ממשאבי טבע).  שנים עברו מאז חוקק החוק, וטרם יש הכנסות לקופת המדינה מהחוק.  החוק פוטר את בעלי תמר מלשלם כל דבר מההטלים עד שיחזירו פעמיים את הכסף שהשקיעו, מהיום הראשון (החלק בסיכון גבוה) ועד תחילת הייצור המסחרי – כלומר עד החזר ההשקעה של תמר בהקף של 230% מההשקעה ובמקרה אחרים עד החזר של 150% מההשקעה.  

על קרן העושר

ב 2014 חוקקו את חוק קרן העושר הנקראת גם הקרן לאזרחי ישראל. קרן שמטרתה לנהל את הכנסות המדינה מההיטל על רווחים המופקים ממשאבי טבע. ניהול שהינו מתוך ראיה כלכלית ארוכת טווח הרואה את הדורות הבאים. הקרן אמורה להתחיל לפעול רק לאחר שההכנסות המדינה יגיעו למיליארד ₪ …וזה יקח הרבה זמן כנראה. 

בדיון של ועדת הכספים של הכנסת, מיום 20.1.2020, ח"כ אורית הכהן פרקש בקשה לברר מדוע עוד טרם הקמת הקרן כבר יש גרעון הוצאות הקמה של 2 מיליון ש"ח. ועל כך ועוד אמר יו"ר ועדת הכספים של הכנסת כי נכשלנו בכל הקשור לקרן זו והוסיף כי הכישלון "נגע" בכל המוסדות המעורבים.  

אי תפקוד הקרן ואי מינוי בעלי תפקידים לקרן  

בדיון הועדה, נמסר על-ידי פרנסואוז בן צור, האחראית על הקמת הקרן בבנק ישראל, כי מוסדות הקרן לא אויישו, דבר שלא מאפשר את תפעול הקרן וקידום מימוש המטרה שלשמה הוקמה, וזאת גם כי וועדת האיתור בראשות השופט בדימוס משה גל, שהייתה אמורה לפעול במשך שנתיים, לא הצליחה להתכנס והתפזרה מבלי שביצעה אף מינוי. כך גם עולה מדיווחו של עמירם ברקת בכתבתו בגלובס.  

מתי תתחיל הקרן לפעול ?

המועד המקורי לתחילת הפעלת הקרן עמד על 2018, אך הוא נדחה לסוף 2021 בעקבות עיכוב בהעברת התקבולים ועולה כי מחלוקת משפטית בין רשות המסים לאגף החשב הכללי באוצר עשויה להביא לדחייה נוספת בהפעלת הקרן.    

כיצד אנו שבויים במדיניות שאין בה עושר וגם לא אושר 

דר' סיניה נתניהו, בכתבה בכלכליסט מתייחסת לקרן העושר ולתמלוגים מהגז ואומרת שאל קרן העושר צריכים להיכנס מסים מהגז והמדינה נשענת על הכסף הזה.  עניין אחר הוא שלחברות הגז יש חובות לגופים הפיננסיים, והאינטרס של המפקחים על הבנקים ושוק ההון הוא יציבות פיננסית. אם חס וחלילה מחר אחת מחברות הגז קורסת, המדינה תצטרך לעשות buy out, להיכנס ולשלם את החובות. וכך "אנחנו שבויים במדיניות שהיא מדיניות פיסקלית. כי הבטיחו לציבור מאות מיליארדים בקרן העושר, וכי לא רוצים שהשותפויות יקרסו והמדינה תצטרך להיכנס לנעליהן, שזה כמובן עוד כסף".  

והשבוע כותב גיא רולניק ב TheMarker שבועיים לפני הבחירות " אם תקום ממשלה חדשה אחרי ה-2 במארס, צפוי להתחיל תהליך התפכחות כואב. תחילה יתברר שתמלוגי הגז בשנים הקרובות נמוכים ביחס לגירעון התקציבי הצפוי, ולממשלה אין קרן עושר שתממן הגדלה של תקציבי הבריאות.  בהמשך יתברר שגם בטווח הארוך, לאחר שתמלוגי ששינסקי יתחילו להגיע, הם יהיו שוליים ביחס לגודל המשק, התקציב ומחויבויות הממשלה.".

אנו עוקבים.  

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן