מה שלום קרן העושר ?

מה שלום קרן העושר ?

7 שנים אחרי תחילת שאיבת הגז ממאגר תמר, מה שנשאר לנו מהבטחות רה"מ נתניהו ושר האוצר שטייניץ למאות מיליארדי שקלים, הוא 0 שקלים ממס רווחי היתר ומינוס 2,000,000 שקלים בקרן העושר.

שיעור קטן במיסים 

ממה מורכבות הכנסות המדינה מהגז ?  כך כותב יפתח בריל לגלובס:  

  1. האחת, תמלוגים, שנקבעים לפי כמות הגז שהזכייניות מכרו. 
  2. השנייה, מס חברות, שנקבע לפי ההכנסה הכספית שלהן. 
  3. השלישית, והצנועה יחסית – אגרות מסוגים שונים, שזכייניות הגז צריכות לשלם למשל על שמירת הזיכיון בשדות הגז. 
  4. הרביעית, שאמורה להיות הכבדה ביותר – מס רווחי יתר, שנקבע כאחוז משורת הרווח. זהו מס המכונה גם "היטל ששינסקי", נולד מהמלצות וועדת  שהולידו את "חוק ששינסקי" – החוק שהתיימר להכפיל את חלקו של הציבור בכספי הגז.  
התפלגות ההכנסות ממשאבי הגז
התחזית להתפלגות ההכנסות ממצגת של פישר נגיד בנק ישראל, ב2013
התחזית להתפלגות ההכנסות ממשאבי הגז הייתה אופטימית, סטנלי פישר העריך שעד 2017 ההכנסות ממכירת גז טבעי יגיעו ל-2.9 מיליארד דולר. 
 
ואילו בפועל מצב חלוקת השפע הנובעת ממשאבי טבע והון השייכים לכלל הציבור אינו נראה טוב. מס ששינסקי וקרן העושר שאמורים לדאוג לחלוקת תוצרי השפע השייך לכולנו – טרם ראינו שקל מהם. קרן העושר שמטרתה לנהל את הכנסות המדינה מההיטל על רווחים המופקים ממשאבי טבע, טרם הוקמה. ובנוסף הקרן צפויה להעביר לתקציב המדינה 3.5% מהכספים שהצטברו בה בעוד שהשאר יושקע בשווקים זרים ולא בארץ. 
 

אבישי עובדיה מרצה לחשבונאות כותב לגלובס כי המדינה פרסמה חוק עם שורה ארוכה של סעיפים, חישובים והגדרות "שלא נעים להגיד, אבל אני לא חושב שיש צדיק אחד שמבין איך באמת שותפויות הגז צריכות לשלם את ההיטל הנוסף."   

עוד כותב עובדיה, שהחוק לא טוב לקופת המדינה – "הוא טוב לקבוצה של אנשים לא יצרניים רואי חשבון, עורכי דין, יועצי מס, לוביסטים וכו', שיכינו אלפי עמודים, חוות דעת, תזכירים, דיונים, השגות וערעורים, כדי שהלקוחות שלהם ישלמו כמה שפחות מסים והיטלים. הם יצליחו – כי החוק אפור, לא ברור ועם פרצות ויכולת לתכנוני מס משמעותיים."  

ב2011 חוקק חוק ששנסקי, חוק היטל רווחי גז ונפט התשע"א-2011 (שבהמשך שונה שמו לחוק מיסוי רווחים ממשאבי טבע).  שנים עברו מאז חוקק החוק, וטרם יש הכנסות לקופת המדינה מהחוק.  החוק פוטר את בעלי תמר מלשלם כל דבר מההטלים עד שיחזירו פעמיים את הכסף שהשקיעו, מהיום הראשון (החלק בסיכון גבוה) ועד תחילת הייצור המסחרי – כלומר עד החזר ההשקעה של תמר בהקף של 230% מההשקעה ובמקרה אחרים עד החזר של 150% מההשקעה.  

על קרן העושר

ב 2014 חוקקו את חוק קרן העושר הנקראת גם הקרן לאזרחי ישראל. קרן שמטרתה לנהל את הכנסות המדינה מההיטל על רווחים המופקים ממשאבי טבע. ניהול שהינו מתוך ראיה כלכלית ארוכת טווח הרואה את הדורות הבאים. הקרן אמורה להתחיל לפעול רק לאחר שההכנסות המדינה יגיעו למיליארד ₪ …וזה יקח הרבה זמן כנראה. 

בדיון של ועדת הכספים של הכנסת, מיום 20.1.2020, ח"כ אורית הכהן פרקש בקשה לברר מדוע עוד טרם הקמת הקרן כבר יש גרעון הוצאות הקמה של 2 מיליון ש"ח. ועל כך ועוד אמר יו"ר ועדת הכספים של הכנסת כי נכשלנו בכל הקשור לקרן זו והוסיף כי הכישלון "נגע" בכל המוסדות המעורבים.  

אי תפקוד הקרן ואי מינוי בעלי תפקידים לקרן  

בדיון הועדה, נמסר על-ידי פרנסואוז בן צור, האחראית על הקמת הקרן בבנק ישראל, כי מוסדות הקרן לא אויישו, דבר שלא מאפשר את תפעול הקרן וקידום מימוש המטרה שלשמה הוקמה, וזאת גם כי וועדת האיתור בראשות השופט בדימוס משה גל, שהייתה אמורה לפעול במשך שנתיים, לא הצליחה להתכנס והתפזרה מבלי שביצעה אף מינוי. כך גם עולה מדיווחו של עמירם ברקת בכתבתו בגלובס.  

מתי תתחיל הקרן לפעול ?

המועד המקורי לתחילת הפעלת הקרן עמד על 2018, אך הוא נדחה לסוף 2021 בעקבות עיכוב בהעברת התקבולים ועולה כי מחלוקת משפטית בין רשות המסים לאגף החשב הכללי באוצר עשויה להביא לדחייה נוספת בהפעלת הקרן.    

כיצד אנו שבויים במדיניות שאין בה עושר וגם לא אושר 

דר' סיניה נתניהו, בכתבה בכלכליסט מתייחסת לקרן העושר ולתמלוגים מהגז ואומרת שאל קרן העושר צריכים להיכנס מסים מהגז והמדינה נשענת על הכסף הזה.  עניין אחר הוא שלחברות הגז יש חובות לגופים הפיננסיים, והאינטרס של המפקחים על הבנקים ושוק ההון הוא יציבות פיננסית. אם חס וחלילה מחר אחת מחברות הגז קורסת, המדינה תצטרך לעשות buy out, להיכנס ולשלם את החובות. וכך "אנחנו שבויים במדיניות שהיא מדיניות פיסקלית. כי הבטיחו לציבור מאות מיליארדים בקרן העושר, וכי לא רוצים שהשותפויות יקרסו והמדינה תצטרך להיכנס לנעליהן, שזה כמובן עוד כסף".  

והשבוע כותב גיא רולניק ב TheMarker שבועיים לפני הבחירות " אם תקום ממשלה חדשה אחרי ה-2 במארס, צפוי להתחיל תהליך התפכחות כואב. תחילה יתברר שתמלוגי הגז בשנים הקרובות נמוכים ביחס לגירעון התקציבי הצפוי, ולממשלה אין קרן עושר שתממן הגדלה של תקציבי הבריאות.  בהמשך יתברר שגם בטווח הארוך, לאחר שתמלוגי ששינסקי יתחילו להגיע, הם יהיו שוליים ביחס לגודל המשק, התקציב ומחויבויות הממשלה.".

עדכון מה- 27.6.2021, טרום פרסום רשות המיסים על הורדה נוספת בתחזית להכנסות המדינה מהגז מהיטל ששינסקי

ארז רביב כתב ב- 19.6.21 ב"דבר ראשון" כי ב-2013 העריך בנק ישראל שהכנסות הגז יעמדו על מאות מיליארדי שקלים, ושעד 2037 יתקבלו ב"קרן אזרחי ישראל" כ-70 מיליארד דולר. בשנה שעברה רשות המיסים פרסמה תחזית מעודכנת ומונמכת, לפיה סכום זה לא יושג אפילו ב-2064, אז צפויים להתקבל בקרן 59 מיליארד דולר בלבד.

על פי רביב, תחזיות דלק קידוחים למאגר לוויתן מציגות תשלומים נמוכים משמעותית – מהנתונים ניתן להעריך כי כלל הכנסות הקרן יהיו נמוכות בלפחות 25% גם מהתחזית המעודכנת של רשות המיסים מהשנה שעברה.

עוד כותב רביב כי "התוצאה היא שהנתח הכולל של מדינת ישראל מכל הכנסות הגז בסוף התקופה יהיה קרוב יותר ל-30% ולא 52%-62%, כפי שנצפה אחרי הכבדת נטל המס על הגז בחקיקה ב-2011."

התחזיות והתחשיבים הללו מתבססים גם על היטל ששינסקי, שעל פי הבטחות הפוליטיקאים אמור היה להכניס ל"קרן העושר" עשרות בודדות של מיליארדי שקלים עד 2021, מועד כתיבת עדכון זה. בפועל, הקרן, שאמורה לנהל את הכנסות המדינה מההיטל על רווחים המופקים ממשאבי טבע, בהם נפט, גז טבעי ואשלג, עדיין לא קמה מאחר שהסכום המינימלי הנדרש בחוק לפתיחתה, מיליארד שקל, עדיין לא הושג.

רביב מוסיף עוד כי הקרן לאזרחי ישראל לא קמה עד היום, למרות שעברו שבע שנים מאז הוסדרה בחקיקה. בהתאם, גם לא נבחרו לה מוסדות מנהלים וכן ועדת השקעות. הכספים שהועברו עד כה בעבורה מסתכמים בסך של פחות ממיליארד שקלים. הקרן אמורה להתחיל להשקיע את הסכום הזה, אבל הוא עדיין שוכב בחשבון מיוחד במשרד האוצר, ללא תנועה.

גם ענת רואה כתבה ב- 27.6.21 ב"כלכליסט" כי רשות המסים, שהעריכה רק לפני כשנה (יולי 2020) שהכנסות המדינה מהיטל ששינסקי מהגז יסתכמו בכ־200 מיליארד שקל (59 מיליארד דולר) עד שנת 2064, עומדת לפרסם בימים הקרובים תחזית עדכנית, לאחר שהתברר לה כי התחזית שלה לא עמדה במבחן המציאות.

ממשיכים לעקוב ולעדכן.

מקורות וקישורים מעניינים :

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן