בעקבות ההתחממות הגלובלית ומשבר האקלים – אוניברסיטאות באנגליה מובילות מדיניות "אי השקעה" בדלקים מאובנים

due to global warming and climate change - Half of UK universities have committed to divest from fossil fuel

 

מחצית מהאוניברסיטאות הציבוריות באנגליה, כולל אוניברסיטאות כגון יורק, והלונדון קולג', מאמצות מדיניות של "אי השקעה" בדלקים מאובנים. אוניברסיטאות אלו תומכות בפועל במהלך היסטורי לדה-לגיטמציה ציבורית לתעשיית האנרגיה מבוססת דלקים מזהמים.

לתעשיית האנרגיה מבוססת הדלקים, כדוגמת גז, נפט, פחם וכד' חלק נכבד בתרומה להתחממות הגלובלית ולמשבר האקלים העולמי אותו אנו חווים.
פעילי סביבה מרכזיים באנגליה מציינים שנכון להיום אוניברסיטאות בוחרות להסיט תמיכה בתעשיית הדלקים ועמדה זו הופכת לעמדה המרכזית והמקובלת.
אוניברסיטאות מכל הסוגים מאמצות מדיניות של אי השקעה באופן מלא ומהיר ומראות בכך כמה איבדה תעשיית הדלקים את הרישיון הציבורי בשנים האחרונות.

בקמפוסים ברחבי בריטניה מבינים שהתעשייה הזו היא אחד הגורמים למשבר האקלים וכל עוד היא נסמכת על דלקים כגון פחם, נפט וגז, היא לא תוכל להיות חלק מן הפתרון.

הפעילים מזהירים: מוסדות שלא יצטרפו לקריאה הזו ישפטו לחומרה על ידי ההיסטוריה.
"אוניברסיטאות שעדיין לא אימצו את מדיניות אי ההשקעה, יכולות עכשיו לעמוד לצד הסטודנטים שלהם בצד הנכון של ההיסטוריה, או שתמיד יזכרו כשותפות לפשע ההתחממות הגלובלית ולמשבר האקלים.
מוסדות אלו מבינים שאירועי אקלים קיצוניים כגון השרפות באוסטרליה, באמזונס ושטפונות במקומות אחרים, אינם רנדומליים. אחראים להם בין השאר חברות ענק בינלאומיות המייצרות אנרגיה בצורה בלתי אחראית.

גם אנחנו "שומרי הבית", קוראים למוסדות להשכלה גבוהה ומוסודות ציבוריים נוספים בישראל, לנקוט בעמדה אחראית וערכית זו. אנחנו נמצאים בנקודת זמן היסטורית הדורשת מכולם כולל מוסדות אקדמיים לבחור האם הם תומכים בברוני הנפט והגז או בסביבה, בבריאות ובעתיד של כולנו. מי שבוחר בעת כזו לשתוק נוכח הפעילות ההרסנית של חברות האנרגיה המאובנת, מאפשר להן להמשיך לזהם ולהרוס את כדור הארץ.

https://www.theguardian.com/environment/2020/jan/13/half-of-uk-universities-have-committed-to-divest-from-fossil-fuel

 

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן