מדליפה במפרץ מקסיקו שהחלה לפני 14 שנה, נשפכים (עדיין) לים פי 1000 גלוני נפט ממה שדיווחה החברה

מחקר פדרלי חדש מצא שבדליפת נפט שהחלה במפרץ מקסיקו לפני 14 שנה, נשפכים לים מדי יום כמויות נפט עצומות – פי 1000 מהכמות שחברת טיילור אנרג'י – בעלת אסדת הנפט – הצהירה.

הדליפה התרחשה כ- 12 ק"מ מחופי לואיזיאנה, כאשר אסדת הנפט טבעה בעקבות סופת ההוריקן Ivan, צינורות נפט וגז נקרעו והבארות נהרסו.

מאז אותו אירוע בשת 2004, דולף באזור נפט וגז, מבלי שהחברה מצליחה לעצור את הדליפה

טיילור אנרג'י, שמכרה את נכסיה ב- 2008 נלחמת בצו הפדרלי שמחייב אותה לעצור את הדליפה.

לטענת החברה מדובר בדליפה קטנה – בין 2.4-4 גלונים ליום

מנהלי החברה אמרו שנטיפי הנפט מקרקעית הים, הם משקעים ספוגי שמן שנוצרו סביב האסדה שטבעה, והגז שעולה מלמטה הוא תוצר טבעי של אורגניזמים חיים…

אולם תוך שימוש בטכנולוגיה חדשה המדענים קובעים שמדובר בדליפה של יותר מ- 4500 גלונים ליום!

מתוצאות מחקר חדש שעשו המכללה הלאומית לאוקיאנוס ואטמוספירה ואוניברסיטת פלורידה עולה שהדליפה גבוהה פי אלף ממה שהחברה מדווחת.
באמצעות טכנולוגיית סונאר ושיטה שפותחה לאחרונה של ניתוח בועות נפט וגז העולה דרך המים, מדענים קבעו כי נטיפי הנפט הם תוצאה של נפט וגז ששוחרר ממספר בארות. הם גם מצאו כי עד כה 108 חביות נפט, או מעט יותר מ- 4,500 גלונים, נשפכו לתוך המפרץ כל יום כתוצאה מהתקרית.

החוקרים ציינו גם כי ממצאיהם מצביעים על רמות נמוכות יותר של דליפה מאשר קומץ הערכות אחרות. פרקליטות המדינה בבית המשפט הפדרלי הגישה למשל בשנה שעברה, הערכה כי עד 30,000 גלונים דולפים מדי יום מן הבארות שנהרסו.

המחקר מגיע בזמן שממשל טראמפ פועל לביטול הנחיות הבטיחות בקידוחים הימיים, שהוחל ביישומן לאחר התפוצצות 2010 Deepwater Horizon במפרץ מקסיקו.

האסון הזה – אסון דליפת הנפט הגדול ביותר בהיסטוריה של ארצות הברית – הרג 11 בני אדם וזיהם את הים בכ -4.9 מיליון חביות נפט שנשפכו למים.

על פי הדו"ח, הדליפה של טיילור אנרג'י נשארה ברובה מחוץ לאור הזרקורים הלאומי, עד שחוקרים שעקבו אחר תמונות לוויין של אזור Deepwater Horizon הבחינו ב "חלקיקי שמן מתמשכים שנראו בלתי קשורים לשפכי 2010".

על ממשל טראמפ להזהר מהרחבת הקידוחים בים – זו דליפה מתמשכת שלא נפתרה כבר 14 שנה

פרופ' דניאל ג'ייקובס, מאוניברסיטת לואיזה מרימאונט בלוס אנג'לס שכתב את BP Blowout: Inside the Gulf Oil Disaster", אמר כי הממצאים מראים שממשל טראמפ צריך להאט מאמציו האגרסיביים לטובת הקידוחים. "זה דליפה מתמשכת שלא נפתרה 14 שנים מאוחר יותר", אומר ג'ייקובס. "זה עוד סימן לכך שאנחנו לא מוכנים להרחיב את הקידוחים בים".

המאמר מתוך הניו יורק טיימס:

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן