איגוד ערים שרון-כרמל: התנהגות נציגי נובל אנרג'י כאדוני הארץ, בריאות התושבים אינה חשובה להם

איגוד ערים לשמירת איכות הסביבה שרון-כרמל, הודיע לחברת נובל אנרג'י כי שיתוף הפעולה עם החברה בנושא פיקוח על אסדת לוויתן יופסק לאלתר.

איגוד ערים שרון-כרמל הפסיק שת"פ עם נובל אנרג'י - התנהגו כאדוני הארץ

שיתוף הפעולה החל במאי 2018 עכב חשש תושבי האזור כי פעילות האסדה תהווה סכנה ותפגע בבריאות הציבור. לצורך כך הוחלט על הקמתם צוות משותף לאיגוד ערים שרון-כרמל וחברת נובל אנרג'י ישראל, על מנת להבטיח שהפקת הגז תבוצע באופן שימנע פגיעה בבריאות ואיכות התושבים, ושיובטח ניטור רציף של האסדה ומתקניה.

במכתב, שנשלח על ידי יו"ר האיגוד וראש העיר אור עקיבא יעקב אדרי, נטען כי "לתדהמתנו הרבה נוכחנו שוב ושוב כי נציגי נובל אנרג'י ישראל – בכל הרמות – מתעלמים מניסיון האמת לבנות שיתוף פעולה תוך התעלמות בוטה מקיום פגישות ויצירת שיח שקוף ושיתוף ציבורי בנושא, שמשמעותו אינה אמירות מן השפה ולחוץ, אלא קיום פיקוח וניטור אוויר ושפך ימי מהאסדה על ידי האיגוד".

עוד נאמר במכתב כי "התנהלות נציגי החברה הייתה כאדוני הארץ, אנשי הממון, שבריאות התושבים לכאורה אינה בראש מעייניהם. ייתכן אף כי כלל אינכם מעוניינים בהסדרת הפיקוח ואמצעי הניטור על האסדה, וכל מעשיכם היו מעין משיכת זמן עד להקמת והפעלת האסדה בפועל. אך אנו, כמי שהציבור שם את מבטחו בידיו, לא מתכוונים לתת לכך יד. מעתה ואילך אנו מנתקים את היחסים המקצועיים עמכם לאלתר, ופועלים באופן חד צדדי בתיאום עם משרדי הממשלה והרשויות המקומיות על מנת להבטיח את הפיקוח והניטור על פעילות האסדה".

נתוני הזיהום המזעזעים שפולטת אסדת תמר שבבעלות אותן שותפויות הגז מחזקים מאוד את חששות התושבים, כמו גם רקורד התקלות המפחיד של חברת נובל אנרג'י, שמחזיקה בשיאים מפוקפקים.
חשוב לזכור שלאחרונה דחה המשרד להגנ"ס את היתר הפליטה לאסדת לוויתן בטענה שהנתונים שצירפה לקו בבעיית אמינות קשה. גם הבקשה החדשה שהגישה נובל אנרג'י לוקה באותן בעיות.

מוזמנים לקרוא את הכתבה המלאה ב- ynet:

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5478137,00.html

 

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן