לידיעת שותפויות לוויתן: אזרחי ישראל לא קונים את ההטעיות והשקרים שלכם

לידיעת שותפויות לוויתן: אזרחי ישראל לא קונים את ההטעיות והשקרים שלכם. לא יעזרו לכם הפליירים, השלטים, הפרסומות בטלוויזיה, וכל מה שאתם עוד יכולים לקנות במדינה הזו.

אזרחי ישראל התעוררו ואנחנו מתכוונים לעצור את האסון של בניית אסדות גז דווקא ליד חופי ישראל, בזמן שמאגר הגז נמצא בכלל 120 ק"מ בלב ים.

אז אל תילחמו בנו ואל תשקרו לנו. פשוט הרחיקו את אסדות הגז מחופי המדינה והזרימו לישראל גז נקי, בלי לסכן את הים, את החופים, את מי ההתפלה ואת האוויר שכולנו ננשום בשלושים השנים הבאות.

כולם ירוויחו מכך, גם אתם!

.ומהם השקרים הפופולריים ביותר שאנחנו שומעים לאחרונה?

השקר: בג"צ קבע כי אסדה בקרבת החוף הינה בטוחה וטובה יותר מאסדה צפה בעומק הים.
האמת: מעולם לא דן בג"צ בנושא מיקום האסדה בקרבת החוף מול מעל המאגר בעומק הים.

השקר: רשויות התכנון דנו בנושא שנים וקבעו את המיקום לאחר בחינת כל האפשרויות.
האמת: המועצה הארצית לתכנון ובנייה מעולם לא דנה באופציית האסדה הצפה, שכן זו סולקה מן השולחן לבקשת משרד האנרגיה, בשל טעות משפטית.

השקר: זהו מאבק "נימבי" של תושבים שמבקשים לגלגל את הבעיה לשכניהם.
האמת: המאבק הוא מאבק כלל ארצי שמבקש להבטיח לכולנו עתיד בריא יותר ע"י הרחקת אסדות הגז אל מעל מאגרי הגז 120 ק"מ מהחוף, לא אל השכנים. הרחקת האסדה אל מעל המאגר תאפשר גם את הקטנת זיהום האוויר וזיהום הים.

השקר: פיתוח מאגר לוויתן הוא דחוף משום שהוא דרוש לצורך סגירת תחנות הכוח הפחמיות המזהמות בחדרה.
האמת: אין הסכם בין חברת החשמל לשותפות לוויתן. רובו המכריע של הגז מלוויתן מיועד לייצוא. לא מתוכננת לקום בחדרה תחנת כוח מונעת בגז לפני שנת 2022.

השקר: שיקול בטחוני הוא זה שהכריע שמיקום אסדת הגז בקרבת החוף עדיף לבטחון הישראלים.
האמת: יעלון שר הבטחון דאז, המליץ וממליץ עדיין על אסדת גז צפה הרחק מהחוף ומהתושבים, מעל המאגר בעומק הים. צה"ל הצהיר בעבר ובהווה שהוא ערוך להגן על אסדות הגז בעומק הים.

השקר: הארגונים הירוקים מצדדים במיקום האסדה בקרבת החוף והתושבים.
האמת: הארגונים "צלול", "מגמה ירוקה", "ירוק עכשיו" ועוד תומכים בעמדת "שומרי הבית" להרחקת האסדה, יחד עם עשרות רשויות מקומיות שזיהו את הסכנות הרבות באסדה ליד החוף.

השקר: לוויתן הוא מאגר אסטרטגי.
האמת: רק כ- 2.5% מהיקף הגז שיופק ע"י לוויתן, יוזרם בסוף 2019 ללקוחות בישראל. רק כ- 8% מסך הגז בישראל בשנת 2021 יגיע מלוויתן. אסטרטגי למי בדיוק?

גם לכם נמאס מהשקרים?

כולנו ביחד #עוצריםאתהאסון. ניפגש בכיכר רבין במוצ"ש 1/9/2018

לאישור הגעה לעצרת ולשיתוף העצרת בפייסבוק, לחצו כאן.

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן