מערכת הסוללות לאגירת חשמל הגדולה בעולם

מערכת סוללות לאגירת חשמל

ב- 19 לאוגוסט, הודיעה חברת LS Power כי הפעילה בקליפורניה את מערכת הסוללות לאגירת חשמל Gateway Energy Storage הגדולה בעולם, בדיוק בזמן לגל החום בקליפורניה. המערכת מבשרת את בואו של עידן חדש של מגה-סוללות ברשת החשמל האמריקאית.

גל של פרויקטים גדולים של סוללות נמצא עכשיו בבנייה בקליפורניה. רבים מהם נועדו להחליף תחנות כוח גזיות ותחנות כוח גרעיניות, על ידי העברת החשמל הנוצר מאנרגיה סולארית ומתחנות כוח גזיות וגרעיניות לשעות שאחר השקיעה.

Gateway Energy Storage הוא הראשון מפרויקטים אלו שחובר לרשת.  פרויקט זה לבדו מפעיל יותר כוח מכל הסוללות האחרות המחוברות לרשת המנוהלת על ידי מפעיל המערכת העצמאית בקליפורניה, CAISO. הפרויקט בהספק של 250 מגוואט (MW), מייצב ומשפר את אמינות הרשת ומקטין את עלויות החשמל של הצרכנים.

פרויקטים של אגירת חשמל בסוללות מייצבים את רשת החשמל, מקטינים את הסיכוי להפסקות חשמל, ומפחיתים עלויות ועוזרים לעמוד ביעדי האקלים, על ידי טעינה של הסוללות במהלך ייצור חשמל סולארי או בשעות שאינן שיא ומסירת החשמל לרשת בזמנים של ביקושי שיא לחשמל.

פרויקט Gateway Energy Storage לאגירת חשמל בסוללות הושק וחובר לרשת החשמל ביולי 2020, בהספק התחלתי של 62.5 מגוואט / 62.5 מגואט-שעה, והיה אז מערך הסוללות הגדול ביותר בארה"ב.
כיום הפרויקט הוא בהספק של 230 מגוואט, יכול לטעון או לפרוק בקצב של 230 מגוואט במשך שעה אחת, וצפוי לעלות להספק של 250 מגוואט בסוף החודש.  היקף הפרויקט עולה על מערך הסוללות הגדול ביותר הקודם בהורנסדייל אוסטרליה, שסופק על ידי טסלה בהספק של 150 מגוואט / 193.5 מגואט-שעה.

השקת פרויקט Gateway Energy Storage  המוגדל חופפת למשבר האנרגיה בקליפורניה, כאשר המדינה נאבקת לייצר מספיק חשמל כדי לשמור על רשת חשמל פעילה בזמן של גל חום נרחב היסטורי.

סוללות לאגירת חשמל מילאו תפקיד ברור במענה לביקוש השיא במהלך הפסקות חשמל היזומות ומתגלגלות Rolling Blackout, שהיו בקליפורניה במהלך ארבעה ימים בסוף השבוע של 14 – 17 לאוגוסט, בין השעות 6 ו- 8 בערב, לפי נתוני  CAISO אבל הספק הסוללות הזמינות הגיע רק לכ -140 מגוואט, שלא הספיק להימנע מהפסקות חשמל מתגלגלות באותו ערב.

 

קישורים:

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן