אסור לתת לגורמים המוסדיים המנהלים את הפנסיות שלנו להירדם בשמירה

ערן אזרן מדווח בThemarker כי "הבוקר (13 לאפריל) הודיעה קבוצת דלק כי אסיפת מחזיקי האג"ח, שאמורה היתה להתקיים היום, נדחתה לשבוע הבא.
 
באסיפה, שאמורה היתה להיעשות בשיחת ועידה טלפונית, אמורים היו המחזיקים לקיים דיון והתייעצות בנוגע לפעולות עתידיות, וכן לקבל סקירה של הנציגות, היועצים והנאמנים לפעולות שבוצעו עד כה.
 
ההחלטה לדחות את האסיפה התקבלה לאחר שתשובה מסר לנציגות שהוועדה המיוחדת, שהוקמה לבחון אפשרות של גיוס הון תסיים את דיוניה בימים הקרובים. ואולם, ייתכן שהדחייה נועדה למשוך זמן עד להשלמת מכירת דלק ישראל – שתכניס מזומנים לקבוצה".
 
הדחיה היא שגיאה קשה. 
אסור להיגרר אחרי הצעדים של קבוצת דלק אלא צריך להוביל.
 
הצעד הנכון הוא החלטה למנות מיידית מנהל/נאמן מטעם בעלי האג"ח או בית המשפט שינהל את החברה, מעין ועדה קרואה. זאת כדי להגן על בעלי אגרות החוב, ולמנוע מצב בו תשובה יכול לעשות כרצונו בקבוצה.
 
בין השאר, המנהל/נאמן צריך יהיה להפסיק מיידית את תכנית הרכישה העצמית של מניות ואגרות חוב של החברה. לבטל כל תכנית לשעבוד נכסי החברה שאינם משועבדים, לצמצם את זליגת המזומנים ע"י הוצאת רוב המנהלים הבכירים לחל"ת, ולוודא שמקורות המימון החדשים של דלק, באם יתממשו, לא ישמשו רק לתשלום חובות לבנקים.
 
חייבים להבין שתשובה נמצא בניגוד אינטרסים ברור בין מצבו כחייב סכומי עתק לבנקים, לבין מצבו כבעלים של קבוצת דלק, החייבת סכומי עתק לציבור ולבנקים.
 
על האינטרס של הבנקים לא צריך להכביר מילים, מספיק לומר שגם הם בניגוד אינטרסים ביחס לבעלי האג"ח.
 

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן