התראת הפינוי בעקבות הרצת לוויתן – עידכונים

התראת פינוי בעקבות הרצת אסדת לוויתן - עידכונים

במהלך חודש דצמבר 2019 יתקיימו שני פרקי זמן של נישוב גזים מאסדת לוויתן במסגרת תקופת הרצתה, בהם ייפלטו לאוויר בתוך מספר שעות כמויות מזהמים בהיקף של יותר משנה שלמה בשגרה, על פי היתר הפליטה של האסדה!

ההמלצה לפינוי למען הבריאות 

המלצת "שומרי הבית" לתושבי עוטף לוויתן למען בריאותם, המגובה בדו"ח אפידמיולוגי, היא לשקול התפנות מהאזור לפרקי זמן אלה ולכל הפחות לפנות אוכלוסייה רגישה, כגון חולים, ילדים וקשישים. האמור מכוון לתושבי מישור החוף בין חיפה לנתניה ועד למרחק של 10 ק"מ מן החוף (ולכל הפחות לתושבים בין קווי הרוחב עתלית-חדרה).

במהלך תקופת ההרצה אחד מהחומרים שיפלטו לאוויר הינו בנזן. על-פי הגדרת ארגון הבריאות העולמי, בנזן הוא חומר מסרטן בכל רמת חשיפה. חומרים נוספים שייפלטו מהאסדה במהלך שני הנישובים המתוכננים, מוכרים כמסרטנים ומחוללי מחלות קשות אחרות.

במהלך תקופת ההרצה ועוד טרם הנישובים הגדולים המתוכננים, כבר נרשמו באזור זכרון יעקב חריגות במזהמים מסוכנים אחרים מאשר בנזן, דוגמת אוזון ותחמוצות חנקן, מעבר לערכי הסף המותרים על פי הנחיות המשרד להגנת הסביבה! וגם- ערכים הקרובים מאד לערכי הסביבה המותרים, של חומרים הנחשבים על פי ארגון הבריאות העולמי כמסוכנים בכל רמה, כגון PM2.5. 

להרחבה בנושא ניטור הזיהום מאסדת לוויתן, החומרים הנפלטים, ועדכונים מתחנות הניטור מוזמנים לאזור הניטור של שומרי הבית. (נגיש גם מתפריט מאגר המידע)

יחד מתפנים

אם כבר נגזר עלינו להתפנות מביתנו, אין הכוונה שביום זה נפוץ לכל עבר. נעשה זאת כאיש אחד ונגיע יחד בשיירה ארוכה, מצוידים במסכות אב"כ ובשלטים למקום המחאה בתל אביב (מיקום מדויק יימסר בהמשך).

מתי ?

עדיין אין תאריך מדויק, משום שנובל אנרג'י טרם חשפה את המידע הזה. המשרד להגנת הסביבה התחייב להתראה בת 24 שעות, אך אנא, הישארו מעודכנים והיו ערוכים גם לפינוי בהתראה קצרה יותר.

לאן ?

היעד הוא לתל אביב (פרטים נוספים יהיו בהמשך).

איך ?

אנחנו נערכים להסעות באוטובוסים ולייצירה של שיירה של אוטובוסים.  

הנסיעה תהיה בתשלום (40 ש"ח לאדם, הלוך ושוב). ניתן להגיע גם ברכבים פרטיים, כחלק משיירת המתפנים.

קיימת חשיבות גדולה לנסיעה בהסעה משותפת. תמונה של המוני אוטובוסים מפנים את התושבים תסייע להעביר לתקשורת ולקברניטים שנטשו אותנו, את מצוקתנו הגדולה. 

אנא הירשמו בהקדם האפשרי ולא יאוחר מה- 10.12.19, כדי שניערך להזמנת אוטובוסים. 

קישור לדף הרישום לאוטובוסים. 

התראת פינוי למען הבריאות בזמן הרצת אסדת זיקוק לוויתן
התראת פינוי למען הבריאות בזמן הרצת אסדת זיקוק לוויתן
התראת פינוי למען הבריאות בזמן הרצת אסדת זיקוק לוויתן

אנא העבירו לכל אדם באזורי הסיכון שבריאותו יקרה לכם.

מה עוד עושים?

אנו מקדמים הקמת מערך ניטור עצמאי של שומרי הבית שנתוניו יהיו אמינים ושקופים.

מדובר במערך יקר, אך בהחלט הכרחי.
אנו  זקוקים לתמיכתכם הכספית לצורך הקמתו והמשך המאבק.
אנא תירמו ברוחב לב, למען החיים והבריאות של כולנו!

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן