עתירה משפטית: את מי משרתת רשות רישוי הגז?

עתירה משפטית את מי משרתת רשות רישוי הגז?

למה מתעקשים ברשות רישוי הגז (רשג"ז) למקם את מיכל הקונדנסט בחגית במקום שיגרום לפגיעה המקסימלית בתושבים ובסביבה?

האגודה החקלאית בת שלמה, באמצעות עו"ד מתן גרפינקל, הגישה עתירה מנהלית כנגד רשות רישוי הגז.

זאת, מאחר ורשג"ז סירבה לדון בהתנגדות האגודה ובחוות דעת מומחים אשר הוגשו לה בנוגע למיקומו של מיכל הקונדנסט והחזירה אותן לשולח ללא דיון.
בעתירה נטען כי היה מקום למקם את מיכל האחסון בתוך אתר חגית עצמו, אך באופן שיצמצם את הפגיעה בשטחים הפתוחים ובתושבים והסביבה. 

מסיבות תמוהות, המדינה התעקשה להתעלם מהשינוי בצרכי התכנון המעודכנים ומיקמה את המיכל באופן שמביא לפגיעה מקסימלית בתושבים ובסביבה.
מסיבות תמוהות עוד יותר, סירבה רשות הרישוי אפילו לדון בטענות בת שלמה ובאפשרות המוצעת, והשיבה את חוות הדעת ומסמכי ההתנגדות מבלי לערוך בהם כל דיון ענייני…

מסיבות תמוהות מאוד רשג"ז סרבו לדון בחלופה טובה יותר בתוך אתר חגית, והתעלמו מחוות דעת המומחים

תושבי בת שלמה טוענים גם, כי ידוע להם שהועדה הבין משרדית לא ערכה כל דיון ענייני בחלופות למיקום המיכל

כפי שעלה גם בעתירות קודמות הקשורות לעניין, החשש העיקרי של התושבים הוא, כי מיקום המיכל באופן בו מבקשים למקמו בשטח יקל על המדינה להפוך את איזור חגית לאיזור תעשייה פטרוכימית בעתיד. הצהרות המדינה בעבר שאין כוונה כזו אינן מתיישבות עם ההתעקשות על מיקום המיכל במקום בו מתוכנן.

האם המדינה מתכננת בסתר להפוך את אתר חגית לאיזור תעשיה פטרוכימית?

"שומרי הבית" מברכים את תושבי בת שלמה על עמידתם הנחושה מול הכוחות הגדולים המופעלים עליהם. אנו מצרים על כך שהמדינה איננה מוכנה לקיים דיון ענייני באשר למיקום המתבקש של המיכל, לנוכח פסקי הדין הקודמים ולנוכח השינויים שהתחוללו מאז אושרה התמ"א, ומתעקשת לדהור עם תוכנית שהינה הרסנית לאזור כולו ואינה מתיישבת עם הצרכים העדכניים.

בסרטון- עניין שבשגרה. מיכלי קונדנסט דולפים אדים רעילים. נובל אנרג'י מתמחה בדיוק בסוג כזה של תקלות.

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן