עשרות אלפי אזרחים ואומנים מובילים: העצרת הבריאותית והסביבתית הגדולה בתולדות ישראל: עוצרים את האסון!

היה מרגש מאוד אתמול בערב בעצרת המחאה בכיכר רבין. המוני בני אדם התאספו ומילאו את הכיכר עד אפס מקום.

העצרת הבריאותית והסביבתית הגדולה בתולדות ישראל!!!!

מוזמנים להכנס לפוסט בפייסבוק (בתמונה למעלה) ולהוסיף את התמונות שלכם בשרשור  תודה ליאיר שגיא על התמונה

ארגונים ירוקים, רשויות מקומיות, אומנים מובילים ועשרות אלפי אזרחים קוראים לממשלה לעצור את האסון ולבנות את אסדות הגז מעל המאגרים בעומק הים.

כי הבריאות שלנו לא למכירה! יש לנו רק ים אחד ואין לנו ארץ אחרת!

יוני ספיר מארגון "שומרי הבית": "זוהי העצרת הראשונה מסוגה שבה מתאחדים לגוש אחד במטרה להילחם על הבריאות, איכות האוויר, המים והים. גם הארגונים הסביבתיים כגון עמותת 'צלול' ו'מגמה ירוקה' מתאגדים יחד לטובת מטרה אחת חשובה שמשותפת לכולנו: עתיד עם אויר צח, ים נקי ומים צלולים! אני קורא לכל תושב במדינה הזו שאכפת לו מהבריאות שלו ושל ילדיו להצטרף אלינו. תפסיקו לשחק לידיהם של טייקוני הגז על חשבון הבריאות של כולנו.

"…אני קורא לשר שטייניץ לשנות מיד את מתווה לוויתן או להתפטר וקורא לראש הממשלה לקרוא לשר ולומר לו לשנות את המתווה או לפטרו לאלתר".

מנכ"לית "צלול", מאיה יעקובס: "זו ההפגנה הסביבתית הגדולה אי פעם בישראל. באסון מפרץ מקסיקו הנפט כיסה שטח יותר גדול מישראל. אסון דליפה קטן בהרבה ישבית את כל חופי ארצנו …"
"..ישראל לא ערוכה לאירועי דליפה בים, חסרים צוותי חירום, לא כך מנהלים תעשייה כל כך מזהמת ומסכנת.

האינטרס היחיד שלנו הוא הגנת הארץ, אנחנו לא נגד קידמה ולא נגד הגז, כל המחאות נובעות מהכשל בתכנון".

"…עוד לא מאוחר לעצור את האסון, הציבור וארגוני הסביבה יכולים להביא לשינוי, סביבה נקייה צריכה להיות שאיפה של כל נבחרי הציבור…"

בעצרת השתתפו אומנים מובילים שבאו לתמוך במאבק: הדג נחש, אברהם טל, מארינה מקסימיליאן, עברי לידר, Ella Gutman, Rising Dust, Darwish, איזי.
נלי תגר ואושרי כהן – הנחו את העצרת.

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן