את מי משרת דירקטוריון חברת החשמל? מדוע אישרו ויתור על כ- 7 מיליארד ש"ח מכספי החוב המצרי למען יצחק תשובה ונובל אנרג'י?

תורמים עכשיו שבעה מליון ליצחק תשובה

הציבור (שוב) ישלם! חברי דירקטוריון חברת החשמל אישרו לאחרונה וויתור על חוב מצרי של כ- 7 מיליארד ש"ח. האם ההחלטה התקבלה על מנת לאפשר חתימת חוזה בין יצחק תשובה ונובל אנרג'י עם חברת (הטקסטיל!!..) דולפינוס, שבשליטת המודיעין המצרי?

הויתור על החוב המצרי יפגע פיננסית בחברת החשמל ויגרום לייקור נוסף בתעריפי החשמל לציבור הישראלי

עמותת "שומרי הבית" פנתה השבוע באמצעות עו"ד מתן גרפינקל במכתב לכל חברי דירקטוריון חברת החשמל בבקשה שיסבירו את עמדתם לגבי מה שנראה כשערורייה שתעלה לכולנו ביוקר בחשבונות החשמל שלנו. להלן המכתב המלא.

חברי דירקטוריון חברת החשמל אישרו לאחרונה את ההסכם למחיקת כ- 7 מיליארד ש"ח מהחוב המצרי (כולל ריבית והצמדה), ופרישת היתרה על תקופה של 8.5 שנים.

נראה שההסדר יזיק לאזרחי המדינה, שהם צרכנים שבויים של חברת החשמל, מכיוון שיבוא לידי ביטוי בייקור חשבונות החשמל.

האם חברי דירקטוריון חברת החשמל שאישרו את ההחלטה המקוממת, אכן דואגים לאינטרס הציבורי או לאינטרס הפרטי של טייקוני הגז?

חברת החשמל היא חברה ציבורית. אנו מזכירים לדירקטורים ולנושאי המשרה בחברת החשמל שהם מחויבים על פי החוק לייצג את האינטרס הציבורי – הפחתת תעריפי החשמל ושמירה על חוסן פיננסי של חברת החשמל – ולנקוט באמצעי זהירות סבירים למניעת הנזק לחברה ולציבור.

ארגון "שומרי הבית" פנה לחברי דירקטוריון חברת החשמל בבקשה לקבל את עמדתם והתייחסותם לכל האמור לעיל. אנו בוחנים את המשך צעדינו בנושא זה.

חברי דירקטוריון חברת החשמל ביקשו על רקע זה מרשות החברות הממשלתיות שיפוי דירקטורים לנושאים ונותנים עם המצרים! שיפוי מסוג זה נועד להגן עליהם מתביעות.

יוני ספיר, יו"ר עמותת "שומרי הבית": "פסק הבוררות שקבע חוב מצרי של 1.76 מיליארד דולר לאזרחי ישראל באמצעות חברת החשמל, גרר הצהרה מיידית של א-סיסי שהודיע שמצרים לא תחתום על אף חוזה עם ישראל עד שלא יימחק החוב הזה.
אנחנו לא פוסלים כלל את האפשרות שהויתור על החוב נועד כדי לסלול בפני יצחק תשובה ונובל אנרג'י את הדרך לעסקת גז עם מצרים, עסקה שעד כה נראה היה שלא תצא אל הפועל, אבל מסתמן שבכל זאת הקפיצה בשעתו את שערי מניות החברות המעורבות, והיא תמשיך ככל הנראה להכניס עוד כספים רבים לכספות של תשובה ונובל.
האינטרס הציבורי של אזרחי ישראל שוב נדרס ברגל גסה ע"י טייקוני הגז והאזרחים שוב משלמים את המחיר של שמירת האינטרס הכלכלי של יצחק תשובה ושל חברות זרות, דווקא בידי ממשלת ישראל ושלוחותיה, במקום שזו תגן על אזרחיה.
אנו ממתינים לקבל את עמדת הדירקטוריון. נשקול את המשך צעדינו למיצוי מלא של זכויותיו של הציבור הישראלי."

מי את חברת דולפינוס?

חברת דולפינוס היא חברת טקסטיל שמעולם לא רכשה גז טבעי, המצויה בשליטת המודיעין המצרי, ואשר ספק אם יש לה את היכולת להעמיד את הערבויות הנדרשות לטובת חוזה ייבוא גז מישראל, כפי שנחתם בהסכם ההבנות.
בעלי הזיכרון הארוך יזכרו שבשנת 2015 כבר נחתם הסכם דומה של קבוצת דלק ונובל אנרג'י מול דולפינוס. ההסכם התאדה בלא כלום, לא לפני שגרם לעליות שערים במניות נובל אנרגי וחברות מקבוצת דלק…

סרטונים נבחרים

כתבות נבחרות

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן