תפריט
תפריט

נותנים גז? הפגנת ענק בכיכר הבימה, ומיד אחריה – שטייניץ ממהר להעביר החלטה מיותרת ופסולה.

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on twitter
Share on email
Share on print

ביום שישי בצהריים (27.07.18), בשלהי חום הקיץ, התאספנו בכיכר הבימה כ-3500 אנשים, להפגנת ענק, על מנת למחות נגד הכוונה לעשות טעות איומה שתרעיל את חופי הארץ, מי הים, את האוויר ואת האדמה. להביע יחד את התנגדותנו הנחרצת להקמת אסדות לטיפול בגז בקירבת החוף.
מיד לאחר מכן, ביום ראשון בבוקר, התכנסה ממשלת ישראל בישיבתה בבוקר, לדון בתנאים לסגירת יחידות לייצור חשמל המופעלות עם פחם בתחנת הכוח אורות רבין בחדרה.
על פי התכנית שהביא השר שטייניץ לאישור הממשלה, תחנות אלו ייסגרו במהלך שנת 2022, אך לא לפני שלישראל תהיה אספקה בטוחה של גז טבעי משלושה(!) מאגרי גז בלב ים – הלא הם "תמר" (שכבר מחובר ומספק גז למשק החשמל), "לוויתן" (שסביב אופן פיתוחו נסובה מחאה ציבורית) ומאגרי "כריש" ו"תנין" (שצפויים להיות מפותחים עד לשנת 2021 בקירוב).

להבנתנו, בהחלטת ממשלה זו, יוצר השר שטייניץ קשירה מלאכותית, מכוונת ופסולה בין סגירת התחנה הפחמית בחדרה לבין הקמת אסדת לוויתן בקרבת החוף. אין שום צורך להחליף מקור זיהום אחד, במקור זיהום חמור הרבה יותר.

מצורף המאמר מדבר ראשון.

פיתוח משק הגז: אלפים הפגינו בת"א; יום (א') דיון בממשלה

ע"פ הממשלה יש להקים את אסדת הגז בסמוך לחוף בדחיפות בשל הצורך להפסיק את פעולת יחידות הייצור הפחמיות בחדרה, אך תאריך היעד האמיתי להפסקת פעולתן הוא לא לפני 2022 | המפגינים בכיכר הבימה: "לא נאפשר בשום אופן להרעיל את תושבי ישראל"

 

שתפו עם חברים:
Share on facebook
פייסבוק
Share on whatsapp
ואטסאפ
Share on twitter
טויטר
Share on email
אימייל
Share on print
הדפסה

למדו על המאבק להרחקת אסדות הגז

כתבות אחרונות

גלילה לראש העמוד
תרמו למאבק