מי את, נובל אנרג'י?

חברת נובל אנרג'י האמריקאית היא השותפה הראשית בשדה הגז לוויתן ובנוסף, הקבלנית והמפעילה של אסדת הגז לוויתן, המתוכננת לקום במרחק של 10 ק"מ בלבד מחוף דור.

לחברת נובל אנרג'י היסטוריה ארוכה מאוד של זיהומים ותקלות בניגוד לחוקים ותקנות בארה"ב וגם פה, בארץ. רק ב – 2015, היא חוייבה להוציא מכיסה 73.5 מיליון דולר בהסכם פשרה עם משרד המשפטים האמריקאי, המשרד להגנת הסביבה האמריקאי, ומדינת קולורדו, עקב פליטות הפוגעות בבריאות הציבור ממיכלי קונדנסט, מיכלים אותם היא אמורה להקים בעמק חפר ובמגידו.

מקור – הודעה לעיתונות של המשרד להגנת הסביבה האמריקאי:

[pdf-embedder url="https://homelandguards.org/wp-content/uploads/2018/07/epa-noble-energy-settlement-highlighted.pdf"]

 

נובל אנרג'י היא גם השותפה העיקרית והמפעילה של אסדת הגז תמר שהוקמה במרחק של 23 ק"מ מחופי אשקלון רק לאחרונה, בשנת 2013. אסדת הגז תמר, לפי נתוני המשרד להגנת הסביבה ודוחות של נובל אנרג'י עצמה היא המפעל המזהם במדינה, ומזהמת פי 30 מבתי הזיקוק בחיפה! לפי הבקשות לפליטות של החברה עצמה, היא מזהמת פי 40 ממה שהחברה ציפתה שתזהם!

המשרד להגנת הסביבה הישראלי דרש מהחברה ב – 2016 להכין תוכנית להפחתת הפליטות המזהמות מהאסדה.

מקור – דו"ח מרשם הפליטות לסביבה של המשרד להגנת הסביבה משנת 2016 (עמ' 18 ו 22):

[pdf-embedder url="https://homelandguards.org/wp-content/uploads/2018/07/miflas-plitot-2016.pdf" page="18"]

 

נובל אנרג'י היא גם שיאנית תקלות השפך במדינת קולורדו בארה"ב, עם 80 תקלות בשנה (תקלת שפך כל  5 ימים), חלק לא מועט מהן ליד בתי תושבים ולתוך מי שתיה. היא מחזיקה בשיא זה כבר 9 שנים ברציפות.

מקור – מבוסס על נתונים של נציבות הנפט והגז של מדינת קולורדו:

[pdf-embedder url="https://homelandguards.org/wp-content/uploads/2018/07/ColoradoToxicReleaseTracker_2016.pdf"]

 

ואנו, תושבי ישראל, אמורים להפקיד את שלום הבריאות והחופים שלנו בידיה של חברה זרה הפועלת בארצנו רק משיקולים כלכליים, עם אסדת גז במרחק של 10 ק"מ בלבד מריכוזי ישובים וחופים? כשבכל העולם מרחיקים אסדות לעיבוד גז ונפט לתוך הים בשביל למנוע פגיעה בבריאות הציבור והרס החופים לדורות?

שומרי הבית (והבריאות והחופים) לשרותכם

 

הרשמה לניוזלטר

דילוג לתוכן