גם אנחנו בעד גז ונגד תחנות הפחם

בניגוד למה שחברות הדלק ומשרד האנרגיה מנסים להציג לציבור, גם שומרי הבית בעד גז ובעד סגירות תחנות הכוח הפחמיות המזהמות בחדרה כמה שיותר מהר. בניגוד למה שמספרים לכם, הרחקת אסדת הגז לוויתן מהחוף לתוך הים, לא תעכב את סגירת תחנות הכוח הפחמיות בחדרה, המתוכננת ל – 2022, ולו ביום אחד.

גם אנו מברכים על המעבר מתחנות כוח מבוססות פחם לתחנות כוח מבוססות גז, מעבר שהוריד את רמת זיהום האוויר בארץ ב 40%.

מה שלא מספרים לכם חברות הדלק ומשרד האנרגיה זה שיש דרך להפיק גז בצורה הרבה פחות מזהמת ממה שנעשה היום בארץ – אסדת הגז תמר שהוקמה רק ב 2013 במרחק של 23 ק"מ מחופי אשקלון ושמופעלת ובבעלות חלקית של חברת נובל אנרג'י האמריקאית היא המפעל המזהם במדינה, ומזהמת פי 30 מבתי הזיקוק בחיפה! לפי הבקשות לפליטות של החברה עצמה, היא מזהמת פי 40 ממה שהחברה ציפתה שתזהם!

מקור – דו"ח מרשם הפליטות לסביבה של המשרד להגנת הסביבה משנת 2016 (עמ' 18 ו 22):

[pdf-embedder url="https://homelandguards.org/wp-content/uploads/2018/07/miflas-plitot-2016.pdf" page="18"]

 

מה שעוד לא מספרים לכם זה שבכל העולם מרחיקים אסדות לעיבוד גז ונפט לתוך הים בשביל למנוע פגיעה בבריאות הציבור והרס החופים לדורות, ומשתמשים בטכנולוגיה חדשה, אמינה ובטוחה יותר – אסדת גז צפה (FPSO), מעל שדה הגז.

גם שדה הגז הבא של מדינת ישראל, שדה הגז כריש, יפותח על ידי חברת אנרג'יאן היוונית באמצעות אסדה צפה, החלטה אשר גרמה למשרד האנרגיה לשבח את החברה על התחשבותה בבריאות הציבור ובסביבה.

למשרד האנרגיה תוכנית לסגור את תחנות הכוח הפחמיות בחדרה רק ב 2022, רק לאחר שיוזרם גז לתוך המדינה מ 3 שדות גז ימיים שונים:

  • שדה תמר, הפועל מ 2013
  • שדה לוויתן האמור להתחיל לפעול בהתאם לתוכנית הנוכחית בסוף 2019
  • שדה הגז כריש, המתוכנן להתחיל לפעול כאסדה צפה בתחילת 2021

מקור – שר האנרגיה יובל שטייניץ:

שר האנרגיה הורה לסגור את היחידות הפחמיות בתחנת הכוח בחדרה

שר האנרגיה הורה לסגור את היחידות הפחמיות בתחנת הכוח בחדרה

במסיבת עיתונאים בירושלים הודיע השר שטייניץ על הכוונה לסגור את ארבע היחידות הפחמיות בתחנת הכוח "אורות רבין". הוא הודיע שיוקמו תחנות כוח שיפעלו באמצעות גז טבעי וכשהן יחלו לפעול – לכל המוקדם בעוד שש שנים – היחידות הפחמיות ייצרו חשמל רק בחירום

Source: www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4845654,00.html

 

הפיתוח של שדה הגז כריש עדיין לא החל, ואמור להסתיים בתחילת 2021. כלומר, אם חברות הדלק ומשרד האנרגיה יחליטו לשנות את ההחלטה הנוראית של הקמת אסדת גז בקרבת החוף ולהפיק את שדה הגז באמצעות אסדה צפה, כמקובל בעולם, סגירת תחנות הכוח הפחמיות בחדרה לא תעוכב ולא ביום אחד!

מקור – הודעה לעיתונות של חברת אנרג'יאן מ 2018:

[pdf-embedder url="https://homelandguards.org/wp-content/uploads/2018/07/2018-energean-fid-press-release.pdf"]

 

אנו פונים לחברות הדלק ומשרד האנרגיה – הפסיקו להטעות את הציבור ועשו את הדבר הנכון לטובת בריאות הציבור והחופים – פתחו את שדה הגז לוויתן באמצעות אסדה צפה 120 ק"מ בתוך הים.

שומרי הבית (והבריאות והחופים) לשרותכם